Bosch GBA18V40 Starter Kit, 2 Ah Li-Ion Battery
Manufacturer: Robert Bosch
Bosch, GBA18V40, Starter Kit, Bare Tool/Kit: Kit, Li-Ion Battery, 2 Ah Battery, 1.85 in H x 3 in W x 4.6 in L Dimensions
SKU: BSH GBA18V40
Manufacturer part number: GBA18V40
Availability:
Total Stock Available : 0
Price: Call for pricing
i h h
  • Lightweight solution allows you to get the power and lose the weight in a compact battery
  • Charge-status indicator features high resolution for clear visibility
  • AMPShare System compatibility 18V batteries and chargers are compatible with Bosch 18V power tools and a growing list of cordless products from AMPShare brands